Hlavní stránka > Programová nabídka > Naše kompletní nabídka na červen

Naše kompletní nabídka na červen

Přednáška

Příběh lunárního modulu – Ing. Tomáš Přibyl

6. 6. (čtvrtek) v 18:00 hodin

 

Lunární modul byl historicky jedinou skutečnou mimozemskou kosmickou lodí – a také byl zřejmě nejpodivnějším létajícím zařízením, jaké kdy lidé vytvořili. I sami astronauti o něm říkali, že „létá lépe, než vypadá“. Bez něj by lidé před padesáti lety nepřistáli na Měsíci. Příběh lunárního modulu je příběhem neskutečné lidské vynalézavosti, touhy a odvahy. Je to příběh cesty člověka na Měsíc.

Ing. Tomáš Přibyl je publicista v oblasti kosmonautiky a autor mnoha knih literatury faktu (Smrt měla jméno Challenger, Den, kdy se nevrátila Columbia, Poklady kosmonautiky aj.). Osobně navštívil všechna kosmická střediska NASA, potkal více než 260 kosmonautů, viděl startovat všechny americké raketoplány. Působí jako kurátor letectví a kosmonautiky v Technickém muzeu v Brně.

Osobní stránky: www.kosmonaut.cz.

Vstupné 40 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 20 Kč.

Vstupenky je možné předem rezervovat.

 

VĚDA V ULICÍCH

úterý 18. 6.  8:30 – 12:00 hodin,  Náměstí TGM před muzeem     

                                                          

Školní mládeži, ale i široké veřejnosti budou přímo na hlavním prostějovském náměstí prezentovány atraktivní formou různé přírodovědné a technické zajímavosti a experimenty, přičemž některé z nich si mohou zájemci i sami prakticky vyzkoušet. Vedle hvězdárny se bude této akce účastnit sedm prostějovských středních škol. Tímto způsobem zpřístupňujeme široké veřejnosti krásu a zajímavost poznávání přírody a vesmíru a podněcujeme zájem veřejnosti o své vzdělávání, zejména s důrazem na děti a mládež. V případě města Prostějova se navíc jedná o nepřerušenou tradici, ojedinělou v rámci celé naší republiky.

Vstup volný.

 

Pravidelná astronomická pozorování pro veřejnost


Pozorování Slunce se koná každé pracovní pondělí, čtvrtek a pátek od 15:00 do 16:00 hodin.

Večerní pozorování hvězdné oblohy se koná každé pracovní pondělí, čtvrtek a pátek od 22:30 do 23:30 hodin.

Podmínkou pro uskutečnění pozorování je dobrá viditelnost Slunce, či hvězd. V případě špatného počasí je připraven náhradní program.

Vstupné 40 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč.

 

Pohádková středa pro děti

LETNÍ POHÁDKA

 

Pohádku uvádíme každou červnovou středu v 15:30 hodin. Pohádkoví ptáci Labuť, Lyra, Orel kamarádí s Delfínem. Na podzim však mívají každoročně starost. Ptáci potřebují letět do teplých krajin. Lyra se však létat nikdy nenaučila. Kdo jí pomůže? Pohádka o kamarádství, které lze objevit i na obloze. Celé léto lze na obloze najít trojúhelník, který je tvořen nejjasnějšími hvězdami ze souhvězdí Labutě, Lyry a Orla.

Vstupné děti, studenti, senioři, invalidé 20 Kč a dospělí 40 Kč.

 

VÝSTAVY

- OD SPUTNIKU PO RAKETOPLÁN (se zaměřením na Měsíc)

- Z DĚJIN PROSTĚJOVSKÉ ASTRONOMIE

- STRHUJÍCÍ SNÍMKY Z VESMÍRU

- VESMÍRNÝ DOMOV PRO DĚTI

- NOBELOVA CENA

První i druhá výstava jsou dostupné na začátku astronomických pořadů a pozorování a v tom případě jsou jejich součástí a po domluvě i kdykoliv jindy. V takovém případě je vstupné dospělí 40 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 20 Kč. Třetí, čtvrtou a pátou výše uvedenou výstavu také zapůjčujeme.

 

 

Změna programu vyhrazena.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
http://www.hvezdarnapv.cz/
http://www.hvezdarnapv.cz/nase-kompletni-nabidka-na-cerven2019
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému