Hlavní stránka > Archiv článků > Naše kompletní nabídka na duben

Naše kompletní nabídka na duben

PŘEDNÁŠKA

POZOR, Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ SE POSOUVÁ ZAČÁTEK PŘEDNÁŠKY Z 18:00 NA 19:00 HODIN.

ZOBRAZOVÁNÍ OPTICKÝMI VLÁKNY – prof. Mgr. Tomáš Tyc, Ph.D.

11. 4. (čtvrtek) v 19:00 hodin

Přednáška

Optická vlákna mají v dnešní vědě a technice mnoho uplatnění a jejich význam stále roste. Návštěvníci se dozví, jak optická vlákna fungují, jak se v nich světlo šíří a jaké jsou jejich typy. Poté se už přednáška zaměří na moderní oblast využití optických vláken s obrovským aplikačním potenciálem v biologii - zobrazování multimódovými vlákny. Přednáška bude doplněna řadou atraktivních experimentů. Přednášející působí na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, absolvoval četné stáže na zahraničních univerzitách – ve Vídni, Tübingenu (Německo), Sydney, Calgary, St Andrews (Skotsko) a Dundee v celkové délce asi čtyři roky. Zabývá se výzkumem v oblasti optiky, především aplikacemi geometrie v optice, teorií neviditelnosti a dokonalých čoček a také zobrazováním pomocí optických vláken. Je známým popularizátorem vědy, se svými fyzikálními show Dobrodružná fyzika začal již v roce 2005 v brněnském planetáriu. Rád fotografuje, mimo jiné i krásné fyzikální jevy, viz http://zajfyz.physics.muni.cz.  Jeho osobní stránka je http://physics.muni.cz/~tomtyc .

Vstupné dospělí 40 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč.

Vstupenky je možné předem rezervovat.

 

 

 

PRAVIDELNÁ ASTRONOMICKÁ POZOROVÁNÍ PRO VEŘEJNOST

Pozorování

Pozorování Slunce v pracovní pondělí, čtvrtek a pátek od 15:00 do 16:00 hodin. V pátek 5. dubna se pozorování Slunce z provozních důvodů nekoná.

Večerní pozorování hvězdné oblohy v pracovní pondělí, čtvrtek a pátek od 20:30 do 21:30 hodin.

Podmínkou pro uskutečnění pozorování je dobrá viditelnost hvězd, či Slunce. V případě špatného počasí je připraven náhradní program.

Vstupné 40 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč.

 

 

 

ASTRONOMICKÝ VÍKEND

sobota 13. 4. (sobota)

Astrovíkend

Během Astronomického víkendu je možné v sobotu navštívit hvězdárnu a zúčastnit se pozorování Slunce od 15:00 do 16:00 hodin a pozorování večerní hvězdné oblohy od 20:30 do 21:30 hodin. Vstupné 40 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč.

 

Astronomická soutěž pro děti:

Astrosoutěž

V sobotu 13. 4. ve 14:00 hodin pořádáme soutěž pro děti na téma „MĚSÍC – NÁŠ KOSMICKÝ SOUSED“. Soutěži bude předcházet povídání o tomto kosmickém průvodci naší planety, který bude v sobotu večer rovněž zdobit hvězdnou oblohu.

Vstupné děti, studenti, senioři, invalidé 20 Kč a dospělí 40 Kč.

 

 

 

POHÁDKOVÁ STŘEDA PRO DĚTI

STALO SE NESTALO

Pohádka

Pohádku uvádíme každou dubnovou středu v 15:30 hodin. Tomáš měl nehodu na novém kole. Nyní je sám v nemocničním pokoji a všichni se s ním budeme v jeho představách toulat sluneční soustavou mezi celou rodinou planet. Jaká je zvídavá Venuše, tatínek Jupiter, sestra Země a všichni bratři. Kolik jich je celkem? Musí někoho poslouchat nebo si jen tak poletují oblohou? Doplněno snímky planet sluneční soustavy.

Vstupné děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč, dospělí 40 Kč.

 

 

 

VÝSTAVY

Výstava Strhující snímky z vesmíru

- STRHUJÍCÍ SNÍMKY Z VESMÍRU

- Z DĚJIN PROSTĚJOVSKÉ ASTRONOMIE

- VESMÍRNÝ DOMOV PRO DĚTI

- OD SPUTNIKU PO RAKETOPLÁN

- MATEMATIKA VE SLUŽBÁCH ASTRONOMIE

První i druhá výstava jsou dostupné na začátku astronomických pořadů a pozorování a v tom případě jsou jejich součástí a po domluvě i kdykoliv jindy. V takovém případě je vstupné dospělí 40 Kč, děti, studenti, senioři a invalidé 20 Kč. Třetí, čtvrtou a pátou výše uvedenou výstavu také zdarma zapůjčujeme.

 

Změna programu vyhrazena.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
http://www.hvezdarnapv.cz/
http://www.hvezdarnapv.cz/nase-kompletni-nabidka-na-duben-2019
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému