Hlavní stránka > Zájmové programy

Zájmové programy

Zájmové programy

Pozorování u nás

Prostějovská hvězdárna vlastní i transportovatelné astronomické dalekohledy vybavené příslušenstvím pro bezpečné denní pozorování Slunce a samozřejmě i pro večerní pozorování Měsíce, planet, hvězd apod. S takovou technikou můžeme přijet i přímo do vaší školy, na letní tábor apod.
 
Zájmové programy

Deset havárií nebo katastrof v kosmonautice

 Kosmonautika neslaví jenom úspěchy. Přináší i havárie. Některé z nich si vyžádaly i oběti nejvyšší. Deset vybraných případů, které ovlivnily dění v kosmonautice. Byly kosmické havárie vždy jen dílem člověka nebo selháním techniky? K některým tragédiím však došlo aniž by posádka odstartovala.

Evropa a její esa

 O historii vzniku kosmické velmoci zvané Evropská kosmická agentur (European Space Agency – ESA) na pozadí integrující se Evropy. Úspěchy, problémy, projekty budoucnosti. Jaké používá ESA rakety a kde je vůbec startovací základna pro evropské kosmické nosiče?

Vlivy Slunce na zdraví a psychiku člověka

 Výzkumy Slunce naznačují, že tato nám nejbližší hvězda kupodivu není pro člověka dárcem jen samého dobrého. Nelze totiž vyloučit, že sluneční děje mají na lidský organismus, alespoň některých z nás, vliv nepříznivý. Mechanismus přenosu tohoto vlivu není zatím jednoznačně definován. Pořad mj. vysvětlí frekventované mediální pojmy jakými jsou např. „biometeorologická zátěž“, „doba prvního pobytu na Slunci“, ale také pojem Dobsonova jednotka.  
 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/zajmove-programy
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému