Hlavní stránka > Předškolní věk

Nabídka pro předškolní věk

Pro předškolní věk - vstupné 20 Kč

Školkám jsou určeny především programy obsahující astronomickou pohádku a krátký výklad o tématu, kterému se pohádka věnuje. Za dobrého počasí lze do programu zařadit i pozorování Slunce. Zde je několik příkladů, jaké pohádky nabízíme. Pořad trvá jednu vyučovací hodinu. Maximální počet dětí na jednu hodinu je 25.

Pořady uvádíme nejen na hvězdárně, ale zajíždíme i do škol a školek. Stačí zatelefonovat a domluvit si oboustranně vyhovující termín. Pro realizaci pořadu je u vás třeba pouze zatemněná místnost, projekční plocha či obrazovka. Zaplatíte vstupné za každého předškoláka 40 Kč.

 

Jak vojenský bubeníček zachránil svět

Bojovný král Mars chce vládnout celému světu. Zajistit mu to má jeho armáda. Co se však stane, když vojsko odmítne válčit? A co malý vzpurný vojenský bubeníček? Bude na vše stačit sám nebo mu někdo pomůže? V pohádce vše dobře dopadne. Bojovný král bude potrestán. Proměněný v planetu stále obíhá okolo Slunce. Součástí pořadu jsou fotografie planety Mars i jeho měsíců.

Co hvězdář nevěděl

Na pohádkové lodi se přeneseme do dávných časů, kdy žil obchodník Merkur. V obchodě se mu dařilo a často cestoval. Byl však velmi hamižný a za to byl potrestaný. Víte kde jej můžete spatřit? Jako planeta krouží v těsné blízkosti okolo Slunce. Na snímcích ukážeme planetu, kterou spaluje žár Slunce i mrazivý chlad.

Brněnská měsíční pohádka

Kryšpín a Imanuel si všimli, že je Měsíc špinavý. V pohádkovém příběhu chlapci Měsíc očistí, ale kam s ním, aby se znovu neušpinil? Po pohádce následují fotografie povrchu Měsíce a vzájemné porovnání velikosti Země a Měsíce.

Jak si mlsné medvídě chtělo líznout mlíčka z mléčné dráhy

Malý medvídek je velmi mlsný a maminka s ním má starosti. Co by mu sehnala k jídlu, aby mu chutnalo? Míša objeví něco sám, určitě to bude dobré a sladké. Uteče až na oblohu a mlsá. Jak to s ním dopadne, to se v pohádce dozvíme. Následuje povídání o souhvězdích Velké a Malé medvědice. Má s nimi něco společného i Velký vůz?

Vyprávění o Sluníčku

Hvězdář Dominik kamarádí s dětmi Klárkou a Davidem. Děti za ním chodí na hvězdárnu a Dominik jim vypráví, jak Sluníčko vzniklo a jak žije. Co si mohou na Slunci prohlížet? Dominik vypráví i o tom, že se Sluníčkem vznikly také planety a jedna z nich se jmenuje Země. Po příběhu budou předvedeny fotografie Slunce a planety Země.

 


Hvězdný kvíz 

Kdo to ví, odpoví! Dvacet otázek na základní znalosti o vesmíru, kosmonautice a počasí, které by mělo každé dítko vědět. Společně si odpovědi zkontrolujeme a povíme si zajímavosti k tématu.  

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/nabidka-pro-predskolni-vek
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému