Hlavní stránka > Zaměstnanci

Pracovníci hvězdárny

V posledních letech došlo na hvězdárně ke kompletní výměně personálu, tak bychom v tom rádi udělali pořádek.

Jonatan Binder (roz. Kučera)

S panem Binderem jste se dříve možná setkali pod přijmením Kučera. Letos v srpnu se však oženil a vzal si příjmení po své manželce. Stal se z něj tedy pan Binder a můžete se s ním setkat zejména při pozorováních. Ukáže Vám, jak se na obloze zorientovat, proč se obloha mění a jak se mění. Seznámí Vás s planetami a jejich měsíci, s hvězdami (včetně té nejbližší - tedy se Sluncem), souhvězdími, dvojhvězdami, hvězdokupami, mlhovinami i s galaxiemi. Vede také programy pro vyšší ročníky základních škol a pro střední školy. V kroužku Gemini se pak věnuje dětem od 10 let a předává jim znalosti základních principů, které ve vesmíru fungují. Kromě těchto činností má pan Binder na starosti správu meteostanice, jejíž data zpracovává a posílá příslušným organizacím.

Iveta Fréharová

Paní Fréharová se zaměřuje zejména na vzdělávání dětí z mateřských škol a nižších ročníků základních škol. Vysvětluje, na jaké planetě žijeme, jaké vykonává ve vesmíru pohyby, proč se střídá den a noc, proč se střídají roční období, jaké máme ve Sluneční soustavě další planety, trpasličí planety, planetky i komety a seznamuje se souhvězdími. S paní Fréharovou se také můžete setkat každou středu od 15:30 na astronomické pohádce. Vede kroužek Hvězdárníček pro děti od 5 do 10 let, kde se snaží probudit nadšení do přírodních věd, zejména astronomie. Kromě těchto činností má dále na starosti odborné zakreslování sluneční fotosféry. Zákresy potom posílá na hvězdárnu Františka Pešty v Sezimově Ústí a do Královské observatoře v Bruselu.

Ludmila Kořínková

Bez paní Kořínkové by hvězdárna nemohla fungovat, neboť zajišťuje její provoz. Díky paní Kořínkové je hvězdárna vždy čistá a připravená pro návštěvníky. Kromě toho ji můžete potkat i na mimořádných akcích, kde se společně s ostatními členy týmu stará o hladký průběh programu.

 

 

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/pracovnici-hvezdarny
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému