Hlavní stránka > První stupeň ZŠ

Nabídka pro první stupeň ZŠ

Pro první stupeň ZŠ - vstupné 40 Kč

Žákům jsou předávány informace vesmíru a principech jeho fungování na úrovni odpovídající konkrétnímu ročníku. Pořady probíhají na hvězdárně v přednáškovém sále. Jeden pořad zabere jednu vyučovací hodinu (45 min). Maximální počet účastníků je jedna třída.

Při návštěvě hvězdárny nabízíme prohlídku pozorovatelny s výstavou a dalekohledy. Za příznivých podmínek je součástí prohlídky i pozorování Slunce.

Pořady uvádíme nejen na hvězdárně, ale zajíždíme i do škol. Stačí zatelefonovat a domluvit si oboustranně vyhovující termín. Pro realizaci pořadu je u vás potřeba pouze zatemněná místnost, projekční plocha či obrazovka, případně i PC a reproduktory. Zaplatíte za každé dítě 80 Kč.

 

Sluneční soustava

Merkur, Venuše, Země, Mars... Jak je to jenom dál? Proč se Mars červená a Jupiter má tolik měsíců? A kolik planet má vlastně prstence? To a mnoho dalších zajímavých informací se děti dozví na programu věnovaném Sluneční soustavě.

Voda v přírodě

Pořad zaměřený na koloběh vody v přírodě. Voda bude představena jako rosa, déšť, kroupy, sníh, led, námraza i jinovatka. Poukázáno bude na krajinu v období sucha i záplav. Doplněno přehlídkou snímků různých druhů mraků a krátkým filmem.

Kosmonautika - včera, dnes a zítra

Program jednoduchou formou shrnuje důležité momenty minulosti i budoucnosti cestování do vesmíru. Od představ, že lidé budou vystřelováni v kouli na Měsíc, po misi, jenž má za cíl dostat člověka na Mars. Ukážeme si, jak se žije kosmonautům na Mezinárodní vesmírné stanici i kteří Češi to dotáhli až na oběžnou dráhu.

Jak přichází den

Vyprávění o pohybech Země a Měsíce, střídání dne a noci, oběhu kolem Slunce a změnách ročních období. O tom, jak naši předkové vymysleli kalendář i proč se Měsíci říká Měsíc. Za dobrého počasí si prakticky předvedeme fungování slunečních hodin.

Slunce a Měsíc

Naše nejbližší hvězda se jmenuje Slunce. Jak vzniklo? Jak je velké? Jak je horké? Kdy a jak zanikne? Co všechno na něm můžeme pozorovat? Náš nejbližší vesmírný soused se nazývá Měsíc. Jak vznikl? Jaké jsou na něm útvary a proč se střídají fáze Měsíce? Povíme si také něco o výzkumu, který na něm probíhá, a o letech na Měsíc.

Deep sky

Co je na noční obloze našim očím skryto? Mlhoviny, hvězdokupy, galaxie... Ty budou tématem našeho povídání. Kde se vzaly? Jak vznikly? Jaké druhy jsou? Na tyto a mnoho dalších dalších otázek si společně odpovíme. Součástí programu je krátké video a ukázka astronomické techniky, která se používá pro fotografování deep sky objektů. 

 

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/nabidka-pro-prvni-stupen-zs
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému