Hlavní stránka > První stupeň ZŠ

Nabídka pro první stupeň ZŠ

Pro první stupeň ZŠ - vstupné 40 Kč

Žákům jsou předávány informace vesmíru a principech jeho fungování na úrovni odpovídající konkrétnímu ročníku. Pořady probíhají na hvězdárně v přednáškovém sále. Jeden pořad zabere jednu vyučovací hodinu (45 min). Maximální počet účastníků je jedna třída.

Při návštěvě hvězdárny nabízíme prohlídku pozorovatelny s výstavou a dalekohledy. Za příznivých podmínek je součástí prohlídky i pozorování Slunce.

Pořady uvádíme nejen na hvězdárně, ale zajíždíme i do škol. Stačí zatelefonovat a domluvit si oboustranně vyhovující termín. Pro realizaci pořadu je u vás potřeba pouze zatemněná místnost, projekční plocha či obrazovka, případně i PC a reproduktory. Zaplatíte za každé dítě 80 Kč.

 

Sluneční soustava

Merkur, Venuše, Země, Mars... Jak je to jenom dál? Proč se Mars červená a Jupiter má tolik měsíců? A kolik planet má vlastně prstence? To a mnoho dalších zajímavých informací se děti dozví na programu věnovaném Sluneční soustavě.

Voda v přírodě

Pořad zaměřený na koloběh vody v přírodě. Voda bude představena jako rosa, déšť, kroupy, sníh, led, námraza i jinovatka. Poukázáno bude na krajinu v období sucha i záplav. Doplněno přehlídkou snímků různých druhů mraků a krátkým filmem.

Jak se stát kosmonautem

Program jednoduchou formou shrnuje důležité momenty minulosti i budoucnosti cestování do vesmíru. Od představ, že lidé budou vystřelováni v kouli na Měsíc, po misi, jenž má za cíl dostat člověka na Mars. Ukážeme si, jak se žije kosmonautům na Mezinárodní vesmírné stanici i kteří Češi to dotáhli až na oběžnou dráhu.

Jak přichází den

Vyprávění o pohybech Země a Měsíce, střídání dne a noci, oběhu kolem Slunce a změnách ročních období. O tom, jak naši předkové vymysleli kalendář i proč se Měsíci říká Měsíc. Za dobrého počasí si prakticky předvedeme fungování slunečních hodin.

Slunce

Naše nejbližší hvězda se jmenuje Slunce. Jak vzniklo? Jak je velké? Jak je horké? Kdy a jak zanikne? Co všechno na něm můžeme pozorovat? To všechno jsou otázky, na které se žáci dozvědí odpovědi.

Měsíc

Náš nejbližší vesmírný soused se nazývá Měsíc. Žáci se v pořadu dozví, jak vznikl, jaké jsou na něm útvary a proč se střídají fáze Měsíce. Povíme si také něco o výzkumu, který na něm probíhá a o letech na Měsíc.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/nabidka-pro-prvni-stupen-zs
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému