Hlavní stránka > Odkazy na zajímavé adresy

Odkazy na zajímavé adresy

Toulavá kamera - krátký dokument o prostějovské hvězdárně, který odvysílala Česká televize v prosinci 2015:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126666764-toulava-kamera/215562221500052/

 

Krásně v kraji - představení prostějovské hvězdárny očima TV Morava, říjen 2016:

https://www.youtube.com/watch?v=kE4ksPgaWfE

 

 

Deset odkazů s podrobnými popisky na kvalitní astronomické weby:

Instantní astronomické noviny

Dvakrát týdně - v pondělí a ve čtvrtek - jsou zde přehledným a srozumitelným způsobem uvedeny nejrůznější novinky z astronomie a kosmonautiky. Je to jeden z nejlepších českých serverů s danou tématikou.
www.ian.cz

NSSDC Photo Gallery

Jeden ze serverů NASA. Můžete zde nalézt galerii snímků vesmírných objektů, především těles Sluneční soustavy získaných kosmickými sondami NASA.
nssdc.gsfc.nasa.gov/photo_gallery/

Česká astronomická společnost

Astronomický informační server astro.cz vznikl v roce 1995. Provozuje jej Česká astronomická společnost (ČAS) a zveřejňuje na něm kvalitní informace nejen o astronomii, ale též o kosmonautice a dalších příbuzných oborech.
www.astro.cz

Space Telescope Science Institute

Server legendárního Hubblova kosmického dalekohledu. Nachází se zde všechny důležité informace o dalekohledu včetně, pro veřejnost uvolněných, fotografií.
www.stsci.edu/

Mars Missions

Sondou Pathfinder zahájili v NASA rozsáhlý program na průzkum planety Mars. O této a dalších misích na rudou planetu se můžete dovědět něco nového na adrese
mars.jpl.nasa.gov/

Solar System Simulator

Pokud Vás zajímá, kde se právě teď nachází meziplanetární sondy, jak vypadá Země například z Jupiteru a podobné údaje, tak byste měli navštívit server
space.jpl.nasa.gov/

NASA Human Spaceflight

Stránka, která shromažďuje informace o letech člověka do vesmíru v rámci NASA. Nachází se zde rozsáhlá informační databáze se spoustou animací, audio a video záznamů, telemetrie v přímém přenosu a jiné zajímavosti týkající se letu člověka do vesmíru.
spaceflight.nasa.gov

Heavens Above

Na této stránce si po zadání souřadnic, na kterých se nacházíte můžete nechat spočítat, kdy nad Vámi proletí Mezinárodní kosmická stanice, kdy budete moci spatřit záblesk některé z družic sítě Iridium a další informace.
Pokud chcete získat údaje o záblesku Iridia, je nutno zadat souřadnice přesně (s přesností alespoň na desetiny stupně), protože záblesky jsou úzké a jejich intenzita se rychle mění v závislosti na poloze pozorovatele.
www.heavens-above.com
Jestliže jste z Prostějova, tak již zadané souřadnice pro prostějovskou hvězdárnu jsou zde.

"Vádemékum" aneb průvodce vesmírem

Astronomické „Vádemékum“ je jedinečný a velmi rozsáhlý průvodce astronomií, z pera vynikajícího učitele a popularizátora astronomie doc. RNDr. Zdeňka Pokorného, CSc. a kol. Všem zájemcům o astronomii a milovníkům vesmíru dává nejen dobrý přehled o astronomii jako takové, ale nabízí také spoustu zajímavostí, příběhů, příkladů a otázek k zamyšlení, vedoucích k hlubšímu pochopení principů ve vesmíru.
http://www.muzeumpv.cz/doc/vademekum_kompletni.pdf

Jet Propulsion Laboratory

Jet Propulsion Laboratory je jedním z ústavů Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA). Odtud se řídí provoz všech amerických meziplanetárních sond, ale také většiny umělých družic Země.
www.jpl.nasa.gov

 

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/odkazy-na-zajimave-adresy
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému