Hlavní stránka > Ohlednutí za přednáškou Záhadné coronium

Ohlednutí za přednáškou Záhadné coronium

Miloslav Druckmüller - Záhadné coronium

Včerejší přednáška byla jedním slovem vynikající!

Moc děkujeme panu profesorovi za jeho skvělý výklad a všem návštěvníkům za účast.

A co že je to tedy to coronium? Je to 14x ionizované železo ve sluneční koroně! Paradoxně vyřešení této záhady vedlo ke vzniku ještě větších otazníků. Sluneční korona je zkrátka velmi komplikovaná věc a proto se jejímu výzkumu sluneční fyzikové budou zabývat i nadále.

Viděli jste už film Helios? A věděli jste, že nápad na jeho vznik vznikl na naší hvězdárně?

Pan Milan Kýr, který byl včera také jedním z návštěvnvíků a který stojí za vznikem tohoto velmi podařeného dokumentu, byl tématem přednášky pana profesora před pár lety tak nadšený, že se rozhodl o něm natočit film. Snad už nyní můžeme prozradit, že letos na podzim by měla přijít do kin i jeho delší verze. Rozhodně si film nenechte ujít!

Přednáška a následná diskuze se nesla ve velmi přátelském a odhlehčeném duchu. Pan Druckmüller nám vyprávěl zážitky nejen z natáčení filmu, při čemž mu sekundoval i pan Kýr, ale také své radosti a strasti při těchto náročných expedicích za úplnými zatměními Slunce.

 
{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://www.hvezdarnapv.cz/
https://www.hvezdarnapv.cz/ohlednuti-za-prednaskou-zahadne-coronium
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému